SPOD LADY - DROBNE PREZENTY, WIELKIE UŚMIECHY
WYSYŁAJ GRATIS ZAMÓWIENIA OD 129 ZŁ
MNIEJSZE ZAMÓWIENIA TYLKO 10,90 ZŁ
  • Samochody w PRL Rzecz o motoryzacji i nie tylko

opis produktu

Gratka dla miłośników klasycznych aut

 OPIS PRODUKTU

Niektórzy z nas wciąż pamiętają czasy PRL-u - 40 lat radości, smutków, marzeń, wzlotów i upadków oraz zwykłego, codziennego, szarego życia w surrealistycznym socjalistycznym kraju, izolowanym od zachodniej Europy.

Samochody PRL-u skupiają się na marzeniach motoryzacyjnych Polaków oraz sposobach ich spełniania. Książka prezentuje samochody, które w latach PRL-u jeździły po polskich drogach. Jest to jednak specyficzna opowieść przez pryzmat społeczny. To opowieść o SAMOCHODZIE, jako jednym z największych marzeń w tamtych czasach oraz o sposobach zdobywania tego przedmiotu pożądania i jego roli w życiu przeciętnych Polaków.

Przeglądając stare rodzinne albumy trafiamy często na zdjęcia naszych bliskich stojących obok samochodów. Są to bardzo różne auta - stare przedwojenne Ople i Fiaty, wojenne Willysy i Dodge, powojenne krajowe Warszawy, Syrenki i Fiaty lub importowane Trabanty, Wartburgi, Moskwicze, Zastawy czy Dacie. Czasami trafia się zdjęcie z "lepszym" wozem - np. Volkswagenem, Mercedesem, Fordem czy Chevroletem.

 

 

oprawa: twarda,

format: 210 x 210,

stron: 464


informacje techniczne

Wymiary: 210 x 210

Tagi produktu

Książka, auta, samochody, album, historia, motoryzacja 

Samochody w PRL Rzecz o motoryzacji i nie tylko

Niedostępny
Ten produkt jest aktualnie niedostępny :(
Zobacz koniecznie inne produkty Spod Lady
Zdjęcia na stronie są własnością Załogi Zakładowej. Jeśli chcesz z nich skorzystać skontaktuj się z nami.